BMW Jazz Club Nowe pokolenia

Już w grudniu odbędzie się XII edycja BMW JAZZ CLUB. Najnowsza odsłona projektu nosi tytuł Nowe Pokolenia. Dyrektor artystyczną jest polska artystka o światowej renomie, Aga Zaryan. Na koncertach usłyszymy także tegorocznego zdobywcę dwóch nagród Grammy Jacoba Colliera.

 

Koncertowa scena BMW JAZZ CLUB gościła wiele tuzów scen jazzowych, jak Brandford Marsalis, Tomasz Stańko czy Diane Reeves. Tegoroczna odsłona, BMW JAZZ CLUB 2017 – NOWE POKOLENIA, to połączenie młodzieńczej energii i wirtuozerii oraz innowacyjnego podejścia do muzyki. Dwunastą edycję oddajemy w ręce damy jazzu, która znalazła się w panteonie gwiazd legendarnej wytwórni Blue Note Records.

W tej edycji BMW JAZZ CLUB Aga Zaryan wystąpi w podwójnej roli – wokalistki i dyrektor artystycznej wydarzenia. Zaryan do udziału w projekcie zaprosiła kilkudziesięciu młodych muzyków klasycznych grających w składach Młodej Polskiej Filharmonii i Orkiestry Akademii Beethovena.
Słuchaczy czeka uczta muzyczna inspirowana brzmieniami jazzu oraz nowymi technologiami. Muzycy spotkają się na wspólnej scenie po raz pierwszy, żeby w ramach BMW JAZZ CLUB wykonać premierowy program. Artystów wspierać będzie Młoda Polska Filharmonia i Orkiestra Akademii Beethovena. To wszystko w towarzystwie zaskakujących aranżacji orkiestrowych autorstwa Michała Tokaja, jazzowego pianisty oraz kompozytora, dwukrotnego laureata nagrody Fryderyk. |

 

BMW JAZZ CLUB zawita do pięciu miast – Warszawy, Szczecina, Lublina, Gdańska i Katowic. Daty koncertów:
3.12 TWON Warszawa
5.12 Katowice Międzynarodowe Centrum Kongresowe
6.12 Gdańsk – Filharmonia Bałtycka
10.12 Lublin – Centrum Spotkania Kultur
12.12 Szczecin – Filharmonia Szczecińska
Bilety na koncerty XII edycji BMW Jazz Club dostępne będą już w październiku na www.eventim.pl, a także poprzez specjalną aplikację dostępną na fanpage’u BMW
Współorganizatorem koncertów jest Eurozet. Koncert produkuje Eurozet LIVE.
Więcej o BMW Jazz Club na www.bmwjazzclub.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes