COSÌ FAN TUTTE W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Polska Opera Królewska przygotowała kolejne wydarzenie – 5 lipca o godz. 19 premierowe wykonanie opery w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Ta opera jak cudowna bańka mieni się barwami bufonady, parodii, autentycznego i udawanego uczucia. Ale dochodzi jeszcze do tego barwa czystego piękna – pisał o Così Fan Tutte biograf Mozarta, Alfred Einstein.

Così fan tutte ossia La scuola degli amanti – Tak czynią wszystkie, czyli Szkoła kochanków to jedna z ostatnich oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. Powstała na zamówienie cesarza Józefa II, a jej prapremiera odbyła się w Wiedniu, w styczniu 1790 roku. Frywolna, kipiąca od emocji, sztuka szybko zyskała uznanie żądnej rozrywki publiczności. Doskonałość słynnej opery buffa objawia się zarówno w świetnie skonstruowanym oryginalnym libretcie Lorenza da Ponte, jak i rewelacyjnej muzyce Mozarta. Trafnie odzwierciedlone charaktery postaci, zabawne dialogi i znakomicie skomponowane sceny zbiorowe sprawiają, że Così fan tutte niezmiennie bawi widzów. Przedstawienie pozostawia jednak również przestrzeń na refleksję o naturze ludzkich uczuć.

KIEROWNICTWO MUZYCZNE, DYRYGENT DAWID RUNTZ

REŻYSERIA JITKA STOKALSKA
Więcej na:

https://operakrolewska.pl/repertuar/2019-07/

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 24 =