Ekskluzywne apartamenty w sercu Krakowa

Zabytkowa, przepięknie odrestaurowana kamienica przy Kanoniczej 22 mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie najpiękniejszych turystycznych atrakcji dawnej stolicy Polski, Krakowa. W kamienicy znajduje się dziś pięciogwiazdkowy hotel, w którego wnętrzach starannie odtworzono klimat tego dostatniego i dumnego ze swojej historii miasta.

 

Kanonicza 22 zalicza się do dziesiątki najlepszych hoteli w regionie. Pochwalić się może wspaniałymi apartamentami. Apartament Królewski nazwę zawdzięcza znakomicie zachowanym, unikatowym polichromiom i oryginalnemu zabytkowemu sufitowi z końca XVII wieku. We wnętrzu, urządzonym w przytulnych odcieniach ciemnej czerwieni i usłanym perskimi dywanami, znajdują się też butikowe meble, w tym łoże z baldachimem.

Apartament Książęcy, urządzony w eleganckich kolorach turkusu i głębokiego brązu ze złotymi akcentami, dysponuje przestronnym salonem z arrasami na ścianach, którego dumną ozdobą jest oryginalny piec kaflowy z epoki. I wreszcie Apartament Cesarski, który zajmuje dwa najwyższe poziomy kamienicy przy Kanoniczej 22. To wnętrze ma nowoczesny charakter i utrzymane jest w jasnych kolorach. Dysponuje olbrzymim salonem i sypialnią z wielkim, okrągłym łożem. Schody prowadzą na taras z jacuzzi, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Zamek Królewski na Wawelu oraz dachy kamienic Starego Miasta.

Na parterze i w piwnicy kamienicy przy Kanoniczej 22 znajduje się znakomita restauracja fine dining o dowcipnej nazwie „Pod Nosem”. Szefem kuchni jest Przemysław Bilski, Szef Kuchni Tradycyjnej 2015 Gault & Millau Polska. Restauracja uzyskała wyróżnienie w Czerwonym Przewodniku „Main Cities of Europe” 2016 Michelin, a także 2 czapki w prestiżowym przewodniku restauracyjnym Gault & Millau.
Gości Kanoniczej 22 dzieli ledwie kilka kroków od imponującego Wawelu – niegdyś siedziby polskich królów, pięknych promenad nad wartką Wisłą czy oplatającego krakowskie Stare Miasto parku Planty. Kilka minut marszu i znajdziemy się na tętniącym życiem Rynku Starego Miasta, z przepięknym Kościołem Mariackim i imponującymi Sukiennicami. Jeśli skierujemy kroki w drugą stronę, znajdziemy się z kolei na energetycznym Kazimierzu, w starej żydowskiej dzielnicy, która dziś rozbrzmiewa muzyką i śmiechem bawiącej się tam towarzyskiej śmietanki Krakowa. |

Apartamenty Kanonicza 22
31-002 Kraków
tel. +48 603 951 377
www.kanonicza22.com

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 26 =