Fińskie domki w nowej odsłonie

W sąsiedztwie koła polarnego, w samym sercu arktycznego lasu, powstają ekologiczne i energooszczędne domy z najwyższej jakości drewna. Nowoczesne technologie, najlepsze gatunkowo drewno pozyskiwane z północy Finlandii, wyjątkowa architektura oraz profesjonalizm to cechy charakterystyczne dla domów z bali marki Kontio. 

 

Tekst: OKK!

 

Kontio specjalizuje się w produkcji luksusowych budynków z drewna poddawanego precyzyjnej obróbce na zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. Firma może poszczycić się największą na świecie fabryką domów z bali i pierwszą, która zaczęła wykorzystywać w swojej linii produkcyjnej roboty. W trakcie przeszło 40 lat istnienia marki Kontio powstało ponad 40 tysięcy domów, wybudowanych w niemal 40 krajach świata, w tym w Rosji, Francji i… w Polsce.

Firma posiada liczne certyfikaty i patenty na innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak SmartLog, dzięki którym powstają systemy nieosiadających bali. Architekci podczas tworzenia projektów nie muszą brać pod uwagę osiadania drewna, ponieważ zmiany wymiarów związane z wilgotnością tego materiału są minimalne. Otwiera to nowe możliwości dla nowoczesnej, drewnianej architektury, pozwalając na łączenie ze sobą różnych materiałów budowlanych.

Te ekologiczne domy powstają w fabryce Kontio w fińskiej miejscowości Pudasjarvi, położonej w sąsiedztwie koła polarnego, gdzie rosną lasy arktyczne. Pozyskiwana w nich sosna północna charakteryzuje się właściwościami stwarzającymi wyjątkowy mikroklimat. Drewno to posiada zdolność naturalnej regulacji poziomu wilgotności powietrza, co ma korzystny wpływ zarówno na domowników, jak i konstrukcję całego budynku. Ze względu na miejsce produkcji–w bliskim sąsiedztwie koła polarnego–rozwiązania dotyczące efektywności energetycznej powstają w ekstremalnych warunkach, dzięki czemu domy z bali Kontio zaliczane są do budynków o dużym stopniu energooszczędności. Klienci mają możliwość wyboru spośród wielu gotowych projektów, jak też realizacji indywidualnych zamówień według koncepcji architektów. Polskim przedstawicielem firmy Kontio na wyłączność jest marka Domy z Finlandii, istniejąca na rynku od 2008 roku. |

 

Więcej na temat domów Kontio na stronie www.domyzfinlandii.pl
0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 17 =