Garderoba uszyta na miarę

Przeszklone drzwi, które przy delikatnym dotknięciu palcem niemal same się otwierają i zamykają. Do tego półki i szuflady wyłożone skórą, z których każda została podświetlona dyskretnie ukrytą lampką. Brzmi jak opis wnętrza luksusowego butiku z ubraniami? To jednak wnętrze prywatnego domu, a raczej jednego z wielu jego pomieszczeń. Najważniejszego, bo mieszczącego wszystkie tajemnice i ubrania jego mieszkańców – garderoby.

 

Tekst i zdjęcia: OKK

 

– Chcąc stworzyć garderobę spełniającą wszystkie kryteria domowników, jako projektanci musimy zbliżyć się i zaprzyjaźnić z naszymi klientami. Ten moment będzie wymagał skupienia i otwarcia się ze swoją prywatnością przed obcymi ludźmi. Warto jednak przełamać opory, bo tylko wtedy garderoba będzie spełniała wszystkie oczekiwania zamawiającego – podsumowuje Joanna Pazik z warszawskiego salonu Studio Forma 96.
Myślenie o idealnej garderobie rozpoczyna się już w momencie projektowania bryły domu, gdyż nie powinno to być miejsce wygospodarowane z przypadkowego pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie jest przestrzeń pomiędzy sypialnią a łazienką lub, jeśli korzysta z niej kilku domowników jednocześnie, pokój prowadzący z kilku sypialni do wspólnej łazienki.

Na zdjęciach w katalogu każda garderoba wygląda wspaniale. Równo poukładane ubrania w podobnej kolorystyce, bez ścisku, nic się nie gniecie, nie spada, na wszystko jest miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że ludzie mają różne potrzeby! Garderoba idealna jest możliwa, jeśli ten kto ją projektuje, uważnie wsłucha się w to, co ma do powiedzenia osoba, która będzie z niej korzystać. Eksperci ze Studio Forma 96 mają świadomość, że projektowanie takich przestrzeni oparte jest przede wszystkim na obustronnej otwartości i zaufaniu.
Nie bójmy się więc dać poznać i zaprosić na chwilę do świata własnych przyzwyczajeń i zainteresowań. Przyznajmy się do tego, co lubimy, jak spędzamy czas, jak organizujemy przestrzeń wokół siebie. Zdradźmy ile mamy par butów czy garniturów. Nie zapominajmy powiedzieć, że będziemy w garderobie chcieli trzymać także np. ubranie do jazdy motocyklem czy sprzęt wędkarski. Takie informacje będą bezcenne i pozwolą projektantowi uwzględnić dodatkowe miejsce na niestandardowe pomysły. |

www.sf96.pl
0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 7 =