Łazienkowa rzeźba do indywidualnej dekonstrukcji

Innowacja i awangarda zawsze były synonimami Antonio Lupi. Produkty tej marki to nie tylko przedmioty użytkowe, ale wręcz luksusowe dzieła sztuki użytkowej – artefakty, które wzbogacają swoją obecnością każde wnętrze.

 

Tekst i zdjęcia: OKK

 

Ta włoska firma założona została w latach 50. XX wieku w Toskanii przez Antonio Lupiego. Do mistrzostwa dopracowała sztukę projektowania i produkowania przedmiotów łazienkowych, którymi są nie tylko wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, toalety, ale również armatura, najwyższej jakości meble łazienkowe, lustra i oświetlenie. Cechuje je ponadczasowa elegancja, doskonały design oraz perfekcyjne wykonanie.


Najstarsza na świecie materia, jaką jest marmur, w projektach marki Antonio Lupi spotyka się z nowoczesną technologią. Znakomitym przykładem tego mariażu jest umywalka Controverso z białego marmuru Carrara – propozycja innowacyjnego, a jednocześnie awangardowego spojrzenia na przedmioty użytkowe, które mogą być dowolnie personalizowane przez ich właścicieli. Umywalka Controverso projektu Paolo Uliana trafia do użytkownika w postaci pionowo pofrezowanej diamentową tarczą solidnych rozmiarów bryły geometrycznej o regularnej, wręcz idealnej formie. Jednak wciąż jako przedmiot niedokończony, który oczekuje na nadanie mu ostatecznego kształtu. Po usunięciu dłutem warstwy ponacinanych wcześniej „płatów” marmuru wyłania się jej kształt, który jest zależny wyłącznie od naszej fantazji i pomysłowości. Własnoręcznie możemy umywalkę zdekonstruować mniej lub bardziej. Mamy szansę wpłynąć na jej wygląd końcowy. Sami stajemy się więc tu projektantem – artystą i twórcą, a wyrzeźbiona przez nas umywalka ubędzie niepowtarzalnym dziełem sztuki, które zrobi wrażenie w każdej łazience.


Po więcej projektów marki Antonio Lupi zapraszamy do Studio Forma 96, które od ponad 25 lat specjalizuje się w wyposażaniu i projektowaniu ekskluzywnych wnętrz mieszkalnych, rezydencji oraz apartamentów. Firmę wyróżnia profesjonalne i kompleksowe podejście do realizacji – od koncepcji projektowej po profesjonalny montaż. Fundamentem marki jest doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Dostępne w ofercie produkty hołdują zasadzie, że istota leży w formie, dlatego też łączą w sobie elegancję oraz komfort z doskonałym rzemiosłem i designem. Przemyślany, szeroki asortyment pozwala na znalezienie idealnych propozycji praktycznie do wszystkich pomieszczeń – począwszy od kuchni, poprzez garderobę, sypialnię, salon, po jadalnię. |

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 6 =