Mairead Molloy

 

 

ZNAJDŹ MIŁOŚĆ. TERAZ

Mairead Molloy jest specjalistką od łączenia ludzi i sprawiania, że miłość może się przytrafić tu i teraz. Szefowa firmy Berkeley International, która zajmuje się związkami partnerskimi, ma swoje biura w czternastu krajach na świecie. Niedawno otworzyła elitarną agencję w Warszawie, więc jeśli szukasz miłości, po prostu do niej zadzwoń.

TEKST: DAGMARA WIRPSZO

Biuro kojarzenia par. Brzmi trochę archaicznie.
A ja myślę, że bardzo aktualnie. Pierwsze biuraotworzyłam dwadzieścia lat temu i nie dość, że wciąż świetnie prosperują, to mam wrażenie, że w 2018 roku i następnych, będą funkcjonować nawet lepiej niż dekady temu. Berkeley International jest specjalistycznym
biurem dla elit, które oferuje ekskluzywny serwis partnerski. Dzięki nam setki zamożnych klientów znalazło miłość życia.

Dlaczego zdecydowałaś się na taki sposób łączenia ludzi w czasach, gdy relacje oparte są głównie na serfowaniu po Internecie albo na kontaktach w mediach społecznościowych?
Ponieważ my zapewniamy poufność, czego nie znajdziesz w Internecie. Właśnie za tę dyskrecję cenią nas członkowie. Dlatego też zostają z nami i tak chętnie korzystają z naszych usług.

Jakie były początki Berkeley International?
Dzisiaj rzeczywiście mogę się nazwać specjalistką od relacji, ponieważ zajmuję się łączeniem ludzi od trzynastu lat i pracuję też jako psycholog związków od dekady. Urodziłam się w Irlandii, studiowałam w Wielkiej Brytanii, teraz mieszkam w Cannes.
Mam nie tylko dyplom psychologa, ale także kryminologa, przyznany przez londyński uniwersytet Birkbeck.
Od 2006 roku jestem członkiem Departamentu Psychologii Sądowej i Brytyjskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. Byłam właścicielką Hotelu Florella w Cannes oraz firmy komputerowej Compower Computer Services Ltd CCS. Szefem Berkeley International
zostałam po pięciu latach od założenia firmy w 1998 roku. Teraz agencje kojarzenia par działają z powodzeniem w metropoliach świata z Londynem, Melbourne i Nowym Jorkiem na czele. Dwa lata temu zdobyliśmy zaufanie 5000 członków i ich liczba wciąż rośnie. Udało mi się z powodzeniem szefować wielu projektom, a w tym pomagają na pewno zdolności
interpersonalne. Myślę, że za sukcesem Berkeley International, w pewnej mierze stoi moja znajomość funkcjonowania relacji, intuicja, umiejętność słuchania i zadawania właściwych pytań, które sprawiają, że klienci otwierają przede mną serca.

Czy studiowanie psychologii i kryminologii (sic!) pomaga w twoim zawodzie?
Takie studia pomagają zgłębić naturę człowieka. Kryminologia niekoniecznie, chociaż kto wie, może wkrótce i ona się przyda…

Kto może zostać waszym członkiem?
Każdy jest mile widziany. Wspólnie decydujemy z kim możemy pracować i komu będziemy mogli pomóc w odnalezieniu partnera marzeń. Nie rozpoczynamy współpracy, jeśli nie widzimy szansy na pozytywny finał. To właśnie szczerość pozwala nam osiągnąć sukces
w takim biznesie. Na świecie jesteśmy znani jako ekskluzywne biuro matrymonialne.
W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie czas jest na wagę złota, dlaczego nie zrzucić na nas ciężkiej pracy, jaką jest poszukiwanie odpowiedniego partnera na życie, skoro z takiej właśnie pracy jesteśmy znani? Pracujemy na całym świecie i osiągamy sukcesy, doprowadzając do długotrwałych relacji, ponieważ jesteśmy tacy sami jak nasi klienci –najlepsi w tym, co robimy. Nasze zaangażowanie jest ponadprzeciętne. Poznajemy każdego z naszych członków osobiście i rozumiemy ich brak czasu i złożone wymagania. To nas zdecydowanie wyróżnia. Mając więc tę dogłębną wiedzę o człowieku, możemy skuteczniej pomóc w odnalezieniu miłości.

Dlaczego członkowie nie dołączają zdjęć, gdy do was aplikują?
Tu znowu ważna jest poufność. Nasi klienci nam ufają, a my poznajemy ich życie bez potrzeby ujawniania wizerunku. Z tą wiedzą robimy wszystko co w naszej mocy, aby znaleźć dla nich najlepszego partnera z możliwych.

Jaki jest największy problem milionerów w znalezieniu partnera lub miłości?
Tu naprawdę nie chodzi o to, czy ktoś jest milionerem. To akurat dla większości naszych klientów jest najprostsze do okiełznania. Sukces w relacjach zależy od podejścia i tego, jak sami siebie postrzegamy. Bez względu na to czy jesteś, czy też nie jesteś milionerem,
jeśli chcesz coś osiągnąć, to musisz włożyć dużo pracy, żeby się udało. Jeśli do tego pierwszego i kolejnego miliona doszedłeś sam, wtedy naprawdę bardziej doceniasz życie niż wtedy, gdy ktoś ci te pieniądze podał na tacy. Wtedy wiesz na co cię stać i jak dotrzeć do celu. Sukces przychodzi wtedy, gdy jesteś pewien swojej wartości, bez wyolbrzymiania własnego ego. I choć teraz nie czujesz swojej mocy, pomożemy ci wrócić do zdrowej normalności.

Jak zatem przebiega proces łączenia ludzi ?
Wszystko, co robimy, oparte jest na spersonalizowanym serwisie. W świecie klubów dla singli zajmujemy pozycję haute couture. Nasza uważność na potrzeby klientów pozostawia w tyle konkurencję. Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja w proces poznania jeden na jeden, jest kluczowa i pozwala nam dobrze przygotować pierwsze spotkanie kandydatów. Dlatego towarzyszmy im od początku zainicjowanej przez nas relacji. Każdy z naszych członków jest wyjątkowy i dlatego nie może odczuć, że zostaje sam, jak bezduszny produkt
na taśmie. Gdy poznamy prywatne życie osoby i jej skryte potrzeby, zainicjujemy spotkania z innymi, równie wytrawnymi klientami, którzy według nas pasują najlepiej. Lata doświadczenia przekonały mnie, że taki właśnie sposób łączenia ludzi przynosi najlepsze
rezultaty. Dlatego niepotrzebne są nam ani bazy danych, ani zdjęcia czy życiorysy naszych członków. Wierzę, że tak jak nam, wszystkim klientom najbardziej zależy na poczuciu bezpieczeństwa i, przy okazji, przeżyciu ekscytacji. We współczesnym świecie ludzie niestety się nie słuchają. To, co czyni nas wyjątkowymi, to właśnie umiejętność słuchania oraz komunikowania się.

W wywiadzie dla Bloomberg TV powiedziałaś, że łączenie ludzi w waszej agencji dla 60 procentów par kończy się sukcesem.
Jeśli każda z zainicjowanych przez nas relacji utrzymuje się ponad pół roku, to jest to nie lada sukces, a Berkeley Global ten sukces ocenia na 75 procent.

Czy uważasz, że stara szkoła randkowania przechodzi teraz renesans?
Myślę, że ludzie chcą czuć przynależność do grupy. Elitarnej, takiej, która jest dla nich wyjątkowa. Podoba im się nasz sposób komunikacji – nie przez sms-y, ale osobisty. Lubią, gdy wysyłamy do nich kartkę z życzeniami na urodziny, a czasami bez powodu. Stara szkoła jest dobra. Działa jak płyta winylowa, której z zachwytem słuchamy po długiej przerwie. Oczywiście korzystamy z technologii i nowoczesności. Łączenie obu tych
światów jest najbardziej skuteczne.

Dlaczego zdecydowałaś się otworzyć biuro w Warszawie właśnie teraz?
To dzięki Agacie Igraś, która jest szefem polskiego biura. Ona ma niesamowity talent i wyczucie w sprawie miłości i związków partnerskich i niebawem stanie się polską królową serc i relacji. Jestem przekonana, że polska agencja będzie niedługo najbardziej skuteczna
na świecie. Polacy wiedzą, w czym tkwi sens życia i jakie jest znaczenie miłości, dlatego pokochali nasz projekt. Każdy z naszych członków na świecie, i nieważnie, czy jest to kobieta, czy mężczyzna, z przyjemnością spotka partnera z Polski. Jesteście ciepłą, kochającą nacją i tego właśnie ludzie szukają. Ciepła, miłości i uśmiechu.

Ile muszę mieć pieniędzy, aby zostać członkiem?
Powyżej dziesięciu tysięcy Euro. Pamiętaj jednak, że oferujemy europejski i globalny serwis. Nasi członkowie podróżują po całym świecie, aby spotkać tę jedyną osobę.

Dlaczego znalezienie miłości musi tyle kosztować?
To nie jest cena za randki. Płacisz za kompleksową obsługę i specjalistyczne kompetencje naszych ekspertów. Za naszą wiedzę oraz dostęp do najlepszych ludzi na świecie.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane na randkach?
Strach przed odrzuceniem. Najpierw zdobywasz numer czyjegoś telefonu, a potem nie oddzwaniasz. Zbytnia zarozumiałość! Stawianie innych na piedestale. Pokazywanie desperacji. Nieufanie własnej intuicji, kiedy kogoś poznajemy! Trzy pierwsze randki powinny być lekkie, sympatyczne, bez poruszania na nich tematów wagi życiowej (najpierw poznajcie się, bez uprawiania seksu). Spędzanie mnóstwa czasu ze sobą na początku znajomości (tajemnica i rozłąka sprzyja tęsknocie między randkami). Nie planujcie zbyt
wielu rzeczy razem, dopóki nie uznacie, że jesteście dla siebie wyjątkowi. Poznawanie wszystkich przyjaciół oraz rodziny na pierwszych randkach. Gierki. Fantazjowanie o wspólnej przyszłości! Skupianie się na każdym szczególe nowej relacji. Czerwona lampka powinna się zapalić, gdy partner:
• odwołuje spotkania w ostatnim momencie,
• ciągle zmienia plany,
• brak z nim kontaktu od dwóch tygodni,
• ciągle opowiada o swoim/swojej ex,
• mówi, że nie jest gotowy/gotowa na relację,
• nie chce mieć dzieci, a ty masz takie pragnienie,
• nie chce sformalizować związku (i niekoniecznie chodzi o małżeństwo),
• wysyła ci sms-y o wiele częściej, niż cię widzi.

Podaj proszę dziesięć wskazówek, jak pomóc miłości i szczęściu w związku?
• Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Twoje dżinsy z dziurami może są ulubione, ale pamiętaj, że to właśnie je zapamięta osoba, z którą się pierwszy raz zobaczysz.
• Zaplanuj randkę tam, gdzie czujesz się komfortowo.
• Bądź pewny/pewna siebie. Nie bierz na siebie całej odpowiedzialności za rozmowę.
• Rozmawiaj na luzie, swobodnie.
• Nie opowiadaj o swoim/swojej ex.
• Wyłącz telefon.
• Zapłać za rachunek, jeśli jesteś mężczyzną.
• Nie kłam i nie przedstawiaj siebie w lepszym świetle, niż to jest w rzeczywistości.

Czego się nauczyłaś o ludziach, relacjach i miłości po tylu latach pracy?
Nie podchodzić do siebie zbyt poważnie. Umieć śmiać się z samej siebie. Nie przejmować się drobiazgami. Cieszyć się zdrowiem i doceniać je codziennie. I przestać marudzić. Śmiech czyni cuda!


 

FIND LOVE. RIGHT NOW

Mairead Molloy is an expert in relationships and matchmaking and is the Global Director for Berkeley International, an elite matchmaking service which currently operates in thirteen cities around the world. If you want to find love of your life, call her office in Warsaw.

TEXT: DAGMARA WIRPSZO

Dating agency, sounds like cliché.
Oh no, we have been operation for more than twenty years in many countries and still doing very well. In the modern world even better. Berkeley International is a specialist elite dating agency and international introduction agency offering an exclusive matchmaking service to find perfect partners and soul mates for our discerning and affluent members.

Why did you decide to create such form of matching people, while we are led by digital media?
Because our advantage is confidentiality. It is key to our members. We offer one on one professional discreet introductions. This is why our members come to us.

What was the beginning of your project?
Today I can call myself an expert in relationships. I was born in Ireland, studied at university in the UK and now I live in Cannes. I have been working in the dating industry for thirteen years and have worked as a psychologist for ten years. I have a degree in
Psychology as well as a Masters in Criminology at Birkbeck, University of London. In 2006 I became a member of the Division of Forensic Psychology at the British Psychology Association. I became Berkeley International’s Global Director in 2003 which first launched in 1998 and then expanded internationally in 2013. The agency now operates in a number
of cities around the world including London, Melbourne and New York. In 2016, Berkeley International reached 5,000 members worldwide. My previous position was being the owner of a Provencal Hotel in Cannes, France called Hotel Florella. I was also the owner of a specialist software company called Compower Computer Services Ltd CCS. I can call myself as a versatile, bi-lingual high achiever and
I believe I do have exceptional people skills. The key element behind the success stories of Berkeley International is I believe, my expert knowledge of human relationships, intuition and ability to listen and ask the right questions to get to the heart of each of the members.

How does studying psychology, and especially criminology (sic!) help in your profession?
It just gives you a deeper understanding of human nature. The crime doesn’t – well not yet in any way…

Who can apply to be a member?
Everyone is welcome to apply. We choose who we can work with and if we can help you find your perfect person. There is no point in us taking you as a client, if we can’t help you; it is this honesty that makes us successful. We are known nationally and internationally
as an exclusive introduction agency. In today’s busy world where time is of the essence, why not take the hard work out of finding your partner by letting us do what we are renowned for. We now operate around the world and are successful at making lasting
introductions because we are just like our clientele – the very best at what we do. Our attentiveness is unsurpassed. We get to know all of our members personally, understanding their busy lives and complex requirements. It is this focus that really sets us apart. By getting to know you as an individual, not just a client, we feel confident that we can help you find someone who is your ideal soul mate.

Why one doesn’t need to attached photo while applying?
For confidentiality. Our clients trust us and we know them on a personal level. So we do our very best to make the best possible matches for them.

What is the major obstacle for millionaires with finding partner or love?
It’s not really about being a millionaire, because it’s easy to be a millionaire. It’s about attitude and how you portray yourself. If you want something in life, millionaire or not, you can achieve it by hard work – right ? If you are a self-made millionaire, then you appreciate life more I think and if it is handed to y ou on a plate. So there is no obstacle, if you know how to handle yourself and have the right. Attitude with no ego. But don’t worry, we can sort all that out and make you normal.

How process of matching is led at the agency by your co-workers?
Everything we do is about offering a personal service. In the world of singles clubs we are the haute couture label. Our attentiveness sets us apart. We know that our investment in one-to-one getting to know you time is crucial in enabling us to make the right introductions. That is why we are involved with you throughout your whole journey – not just at the beginning. Each of our members of our international introduction agency is unique and as such, you will never feel like you are part of a soulless production line. Once we understand you on a personal level, we will arrange introductions for you with other eligible professionals, who we think will suit you best. Experience has taught us that this personal approach is the fundamental linchpin in pairing like-minded individuals with one another. It is why we do not have an online database of photographs and biographies of
our people. We are certain this is not your style and therefore, naturally, it is not ours. What matters is that our introductions make you feel safe, secure and excited. If we can deliver this and help you develop a lasting relationship, then we are confident you will
feel as rewarded by Berkeley International as we do. The actual process of putting people together is based on intuition and knowing our clients really well and listening to them – people don’t listen any more these days; but that’s what makes us great – listening and
communication.

You said to the Bloomberg TV, the ratio of the success of matching was above 60 percentage.
If a relationship goes over 6 months it is deemed a success. The % of this in Berkeley Global is average 75 percent.

Do you think that old school dating passes renaissance in the modern world?
I think people like to feel that they belong to a group. An elite group, that is exclusive to them. They like that we have communication – not by text but in person.
They like that we send a card on their birthday and sometimes just out of the blue. Old school is good. It’s refreshing like a record player and vinyl records. Of course we embrace technology and the modern world. A mix of both is nice.

Why did you decide to establish your agency in Warsaw just now?
Agata Igraś, Polish CEO is an amazing lady with sparkle and talent a love for life and people. It’s because of her that we are in Poland. She will now become the Queen of love and relationships and putting Poland on the map for one of the best agencies in the world. The polish people are fabulous with a real sense for life and love and they love this concept. Everybody loves to date a polish person male or female. You are a warm loving nation and in the end that’s what most people want in a relationship. Warmth, love and laughter.

How much money I have to collect to be able to be a polish member?
Anything from 10 000 Euros upwards. But remember we offer European and global service. Our members travel globally to meet the right one.

Why finding love must cost so much?
You are not paying a price for the dates. You are paying for the service. The expertise – our expertise. And our knowledge plus access to the best people in the world.

What are the most common mistakes about dating?
The fear of rejection. You get someone’s phone number and then don’t call. Being too cocky! Putting people on a pedestal. Showing desperation. Not listening to your gut when you meet someone! Your first three dates should consist of fun and lighthearted verbal communication (Get to know each other first without sexual distractions). Spending too much time together too soon (Keep the mystery alive by taking time between each date to miss them). Try not to plan things too far in advance before you have both agreed, that you are exclusive with each other. Meeting all their friends and family on the first few dates. Game playing. Fantasizing about the future! Obsessing over relationship details. Ignoring these obvious red flags:

• They cancel last minute when you’re supposed to meet them.
• They constantly reschedule plans with you. Keep you hold.
• Don’t call for 2-3 weeks.
• Talks constantly about their ex!
• Tell you that they are not ready for a relationship.
• They are not interested in having children but you want them.
• They are not looking for a commitment.
• Text you way more, than they see you.

Give us please ten tips, how to make love and happy relation happen?
• First impressions are always important. Your ripped jeans may be lucky, but remember, this will be the first impression your date gets of you.
• Make date plans for somewhere you’ll feel comfortable.
• Be confident.
• Don’t do all the talking.
• Keep the conversation fun.
• Avoid the ‚ex’ conversation.
• Turn off your phone.
• Offer to pay if you are man.
• Don’t tell lies about yourself of over embellish your life.

What have you learned about people, relations, love, after so many years of experience in dating business?
Not to take yourself too seriously. Know how to laugh at yourself. Don’t worry about details. Be glad you have your health and make the best of it every day.
And stop moaning. Laugher is everything!

 

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 9 =