Meble pełne galanterii

Wystarczy drobny, choć zupełnie nieoczekiwany gest, by wprowadzić do wnętrza powiew prawdziwego, niebanalnego luksusu. Mosiężne gałki do mebli PullCast sytuują się gdzieś w połowie drogi między sprzętem domowym a biżuterią. To oryginalna propozycja na odświeżenie każdej komody czy szafki z dodatkiem eleganckiej ekstrawagancji.

 

Jak sprawić, by zwykła komoda zabłysła, a drzwi do szafy łagodnie przyciągały wzrok? W ramach przygotowań do wiosny warto pomysleć nad niecodziennym designerskim trickiem: wymianą uchwytów do drzwi szaf i kredensów czy gałek do otwierania szuflad. Obok banalnych haczyków czy grzybków, dostępnych w sklepach z wyposażeniem domowym, pojawiły się też detale, które balansują na granicy między sztuką użytkową a biżuterią. Takie wykończenia są między innymi w ofercie firmy PullCast – artystyczno-rzemieślniczego atelier, w którym grupa artystów szuka nowatorskich form wyrazu w szlachetnych materiach i poprzez szlifowane przez lata techniki rzemieślnicze.
Większość wyrobów PullCast wykonana jest z polerowanego mosiądzu o czystym, różowawym połysku lub w wersji oksydowanej; część jest inkrustowana kryształami Swarovskiego czy nawet perełkami. W kolekcji przygotowanej na wiosnę 2018 przeważają formy organiczne, nawiązujące do koralowców czy plastra miodu.


Limitowana edycja „Feu”, czyli gałka zainspirowana autentycznym koralem ognistym i wysadzana kryształami, pozwoli na oszczędne, ale przyciągające wzrok wprowadzenie motywów oceanicznych do naszego wnętrza. Kolekcja Earth z inspirowanym plastrem miodu akcesorium „Comb” zachwyca szlachetną elegancją formy. Z kolei kolekcja Cosmopolitan urzeka specjalnie opracowanym kształtem uchwytu „Macaron”, którego lekkie wygięcie umożliwia wyciagnięcie szuflady, mimo że sam uchwyt przypominający francuskie ciasteczko z kremem daje złudzenie przylegającego do powierzchni mebla ozdobnego guza.
Wymiana metalowych akcesoriów meblowych to nie tylko sposób na odświeżenie wnętrza i wprowadzenie nowych, intrygujących motywów, ale również świetna metoda na nadanie nowo zakupionym meblem wyjątkowego, spersonalizowanego charakteru. Oczywiście pod warunkiem, że dysponujemy luksusową galanterią metalową z najwyższej półki – taką jak biżuteria dla mebli marki PullCast. |

www.pullcast.eu

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 2 =