Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zgłoszenia do 12 sierpnia.

Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka – te słowa Witkacego są mottem każdej edycji konkursu Witkacy pod strzechy w słupskim Teatrze Rondo. Tegoroczna 22. edycja jest także pierwszą o oficjalnie międzynarodowym charakterze.

Konkurs umożliwia zetknięcie się artystów reprezentujących różne nurty i środowiska twórcze i daje pełną dowolność wyboru treści i formy wyrazu artystycznego.

Prezentowane działania teatralne, plastyczne, fotograficzne, awangardowe, klasyczne, muzyczne, filmowe, taneczne czy jakiejkolwiek inne łączy jedno – są inspirowane dziełami, filozofią bądź życiem Witkacego.

Poza prezentacjami konkursowymi prowadzone będą, jak co roku, warsztaty.

W tym roku z projektowania i tworzenia muralu. Publiczność zobaczy co najmniej dwa spektakle towarzyszące, a także będzie miała możliwość zwiedzania wystawy prac Witkacego w nowej aranżacji. W Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbędzie się, otwarta dla wszystkich, Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona Witkacemu.

Wszystkich artystów rozdartych między zamiarem a spełnieniem, organizatorzy konkursu zachęcają do podjęcia decyzji o udziale w imprezie do 12 sierpnia 2019 r. Regulamin i karta zgłoszeniowa do Festiwalu http://www.witkacy.art.pl/do-pobrania. Konkurs odbędzie w dniach 19 – 21 września 2019 r.

Organizatorzy zachęcają również do śledzenia profilu Witkacy pod strzechy na Facebooku, gdzie znajdują się najnowsze informacje i ciekawostki dotyczące Konkursu.

Kontakt: rondo@sok.slupsk.pl lub telefonicznie 600 075 536.

Organizatorzy: Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej – Teatr RONDO oraz Słupski Ośrodek Kultury.

Współorganizacja i wsparcie wszelakie: Instytut Witkacego.

Dofinansowane ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes