Modne kolory

Jakie barwy zdominują jesień i zimę? Jako co roku raport kultowego instytutu Pantone wytycza kolorystyczne trendy na nadchodzący sezon. W opublikowanym Fashion Color Report wybrano 10 odcieni. Stonowane, mają wzbudzać zaufanie, jednocześnie są wyraziste i mocne.

 

Graficy czy projektanci dobrze wiedzą, czym jest system identyfikacji kolorów firmy Pantone. To wspólna paleta barw, która od 1974 pozwala na skuteczną komunikację twórców, producentów i konsumentów. Dla tych ostatnich najczęściej Pantone kojarzy się z ogłaszanymi „kolorami roku”, które inspirują projektantów wszelkiego rodzaju. Z pokazów haute couture trafiają do sklepów, drogerii czy inspirują projektantów przedmiotów codziennego użytku. W tym roku inspiracją raportu było „pragnienie spokoju, siły i optymizmu”. Na liście znalazły się zarówno kolory ziemi, jak i wibrujące, żywe barwy.

 

 

Pośród wybranych kolorów znalazł się jeden odcień szarości Sharkskin, 17-3914, dwa niebieskiego: łagodny delikatny Airy Blue, i silny, zimny Riverside oraz neutralny Warm Taupe. W zestawieniu nie zabrakło królującej od pewnego czasu szmaragdowej zieleni, tym razem w odcieniu Lush Meadow. Są pąsowe, stonowane czerwienie: Aurora Red oraz wpadająca w róż Dusty Cedar, 18-1630. Jest też gliniany, bardzo naturalny Potter’s Clay, musztardowy Spicy Mustard i wpadający w fuksję Bodacious. Obowiązującą w tym sezonie paletę barw postanowiła wykorzystać portugalska firma Brabbu, projektując serię mebli i dodatków wnętrzarskich. Na przekór chłodnym i ciemnym dniom ocieplą i rozświetlą jesień i zimę.|

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes