Pełna ochrona

BIOREPAIR – nanotechnologie w służbie zdrowego uśmiechu

 

Tekst: materiał prasowy BIOREPAIR

 

BioRepair został opracowany dzięki badaniom naukowym prowadzonym w laboratoriach BlanX we współpracy z laboratorium LEBSC (Laboratorio di Strutturistica Chimica Ambientale e Biologica) Uniwersytetu w Bolonii i jest jednym z pierwszych produktów kosmetycznych wykorzystujących najnowocześniejsze osiągnięcia nanotechnologii.

Pasty do zębów BioRepair PLUS zawierają bioaktywne mikrocząsteczki MICROREPAIR (nanocząsteczki), które mają taką samą wielkość i skład jak szkliwo zębowe, i dzięki temu naprawiają mikroskopijne, powierzchniowe uszkodzenia powstające na szkliwie i zębinie.

 

Dlaczego naprawa szkliwa jest taka ważna?

Każdego dnia zęby są narażone na działanie bodźców mechanicznych (szczoteczka do zębów) i chemicznych (pokarmy i kwasy), powodujących mikroskopijne, niezauważalne zarysowania, pęknięcia i szczeliny, w których gromadzi się osad, bakterie i barwniki. Z czasem może to prowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak próchnica oraz starcie i utrata połysku szkliwa.

  • Szkliwo nie zawiera komórek i dlatego nie może się regenerować
  • Uszkodzenia są nieodwracalne

Co to są cząsteczki MICROREPAIRâ?

Cząsteczki MICROREPAIR są to niezwykle małe cząsteczki (wielkości 10-100 miliardów razy mniejszej niż metr) substancji zwanej substytutem apatytu węglanowego cynku, która ma strukturę bardzo zbliżoną do struktury szkliwa zębowego.

“Biologicznie aktywne mikrocząsteczki” hydroksyapatytu, który jest głównym składnikiem szkliwa (98%) i zębiny (70%) wiążą się z powierzchnią zębów, odbudowują jej strukturę i wypełniają mikroskopijne, niewidoczne pęknięcia i rysy spowodowane działaniem kwaśnych substancji oraz bodźców mechanicznych (m.in. szczoteczka do zębów).

Dzięki rewolucyjnej formule, która odtwarza naturalną substancję mineralną zębiny i szkliwa BioRepairâ naprawia nawet najmniejsze uszkodzenia, pęknięcia i defekty szkliwa.

Pasta do zębów BioRepair Total Protection (Pełna Ochrona) zawiera aktywne mikrocząsteczki o takiej samej strukturze i składzie jak struktura zębów. Mikrocząsteczki BioRepair wiążą się ze szkliwem i zębiną, wnikając w niewielkie rysy i pęknięcia naprawiają je.

BioRepair Total Protection (Pełna Ochrona) skutecznie zwalcza również płytkę bakteryjną, kamień nazębny oraz nieświeży oddech.

UWAGA!: Pasta BioRepairâ Total Protection (Pełna Ochrona) nie zawiera fluoru, dzięki czemu może być stosowana nawet przez dzieci poniżej 7 roku życia. Nie zawiera również dwutlenku tytanu, laurylu sulfatowego sodu (SLS) i parabenów.

BioRepair® NIGHT – intensywna pielęgnacja zębów w nocy

W nocy zęby są narażone na szkodliwe działania kwasów pochodzących z napojów i żywności. Nawet po umyciu  resztki pokarmów lub bakterie zlokalizowane w tych partiach uzębienia, których nie da się dokładnie oczyścić szczoteczką i pastą mogą powodować demineralizowanie szkliwa, a także prowadzić w dłuższej perspektywie do tworzenia się próchnicy, kamienia nazębnego i ubytków.

BIO REPAIR® NIGHT to specjalna pasta, która chroni i odbudowuje zęby w nocy, w czasie snu.

Jak to możliwe, aby podczas snu pasta odbudowywała zniszczone szkliwo?

BioRepair® Night zawiera cząsteczki Microrepair®, które ze względu na swój unikalny skład mogą przenikać głęboko do mikroskopijnych pęknięć i uszkodzeń szkliwa i zębiny. Tam wiążą się z powierzchnią tych powierzchniowych uszkodzeń i skutecznie remineralizują zęby. Zawarte w paście jony cynku uwolnione z cząsteczek MicroRepair® oraz Cynk PCA posiadają działanie antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie chronią zęby szczególnie w nocy. Specjalny polimer zawarty w paście BioRepair® Night tworzy na zębach powłokę (film) ochronną na całej strukturze szkliwa, która gwarantuje długotrwałą ochronę przed bakteriami i kwasami. Formuła pasty BioRepair® Night skutecznie zwalcza także chorobę nieświeżego oddechu.

UWAGA!: Pasta BioRepairâ NIGHT nie zawiera fluoru, dzięki czemu może być stosowana nawet przez dzieci poniżej 7 roku życia. Nie zawiera również dwutlenku tytanu, laurylu sulfatowego sodu (SLS) i parabenów.

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 22 =