Simone Milasas

ROBISZ INTERESY JAK KOBIETA CZY MĘŻCZYZNA?

Simone Milasas jest przedsiębiorcą /właścicielką międzynarodowej firmy/, twórczynią i trenerką kreatywnego biznesu. Od ponad dekady znajduje się w czołówce osób zajmujących się nowatorskim tworzeniem i rozwojem przedsiębiorstw, szkoli liderów i innowatorów biznesu na całym świecie.
Simone jest autorką książek: Radość biznesu i Radosne wychodzenie z długu.

 

TEKST/TEXT: SIMONE MILASAS/BEATA ŚWIACKA

Czy wiesz, że istnieją dwa różne style robienia interesów – sposób męski i sposób kobiecy? Żaden z nich nie jest ani dobry ani zły. Jednak ta informacja może mieć ogromne znaczenie przy pisaniu biznesowego e-maila, rozpoczynaniu nowego projektu, a nawet tworzeniu scenariusza.
Ludzie często mówią mi, że w biznesie moje podejście jest dość bezpośrednie. Zwykle na spotkaniach przechodzę od razu do rzeczy. Chcę poznać najważniejsze informacje i dowiedzieć się, czy możemy przejść do działania, czy też nie. To się nazywa męski sposób
prowadzenia interesów. Ale mogę też zmienić swój styl, gdy wymaga tego sytuacja.

Sposób prowadzenia biznesu przez kobietę polega na mówieniu o wielu rzeczach. Musisz komunikować się z kobietą inaczej i dyskutować o tym, w jaki sposób wprowadzić dane rzeczy w życie. Kobieta uwielbia być pytana: „Co sądzisz o tym pomyśle?”.
W przeszłości próbowałam na siłę traktować kogoś jak mężczyznę, mimo że ta osoba chciała robić interesy w kobiecy sposób. Gdy tylko zdałam sobie z tego sprawę, zmieniłam podejście: rozmawiałam co słychać, co robiłaś/robiłeś przez weekend lub jak czujesz się
w pracy nad danym projektem. Nasza komunikacja natychmiast się poprawiła.

 

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 11 =