Twórcze rozwiązania dla kreatywnych

Nieważne, czy jesteś szefem kuchni czy budowy, artystą czy rzeźbiarzem. Może, po prostu często jesteś w podróży, ale nie chcesz wszędzie brać ze sobą komputera. Na pewno nie do kuchni czy warsztatu. Możesz jednak potrzebowac tam przepisu, planu, rysunku lub arkusza kalkulacyjnego. A może po prostu chcesz sprawdzić czas i sprawdzić e-maila. TU I TERAZ. 

 

Tekst: Jan Eli

 

Każdy z nas odblokowuje swojego smartfona średnio 100 razy dziennie. Często tylko po to, aby sprawdzić godzinę. Dzięki funkcji Glance Screen w najnowszych smartfonach serii Lumia, możemy sprawdzić datę, godzinę oraz szereg informacji na temat zaplanowanych aktywności bez potrzeby odblokowania urządzenia, co jest nie tylko wygodne, ale pozwala także wydłużyć czas pracy baterii. Użytkownicy flagowych smartfonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL mogą logować się, korzystając z funkcji Windows Hello. Wystarczy spojrzeć na ekran urządzenia, a umieszczona nad nim specjalna kamera rozpozna tęczówkę oka użytkownika, aby system mógł go zalogować.

Lumia 550

Wygoda i bezpieczeństwo

Współczesny świat wymaga od nas dużej elastyczności. Zmienia się sposób pracy, a dostęp do dokumentów potrzebny jest również poza biurem czy domem. Jako użytkownicy technologii cenimy łatwą i intuicyjną obsługę wielu urządzeń czy pracę w ramach jednego, dobrze znanego środowiska. Wszystko to oferuje Windows 10 – system, który jest wykorzystywany na ponad 300 milionach urządzeń na świecie. Od listopada zeszłego roku dostępny jest także w wersji mobilnej na smartfonach z logo Microsoft, m.in. Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 i Lumia 950 XL. To system operacyjny – zarówno w wersji na PC, jak i na smartfony – najbezpieczniejszy w całej historii „okienek”. W dodatku, niezależnie od tego, czy planujemy budżet rodzinnych wakacji, czy mamy przygotować prezentację na najbliższe spotkanie zespołu, usługa Office 365 na Windows 10 zapewnia zarówno dostęp do dokumentów, jak i możliwość ich edycji z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Pliki, które zostały zapisane w usłudze One Drive, można przeglądać i modyfikować także z poziomu smartfona. Najnowsze modele z serii Lumia wyposażone są w mobilne, dostosowane do ekranów dotykowych, wersje programów Word, PowerPoint, Excel, Outlook oraz OneNote, co w połączeniu z dobrze zaprojektowaną klawiaturą ekranową sprawia, że zarówno tworzenie, jak i edycja plików będą intuicyjne i przyjemne. Dzięki interaktywnym kafelkom dyskretnie sprawdzimy nie tylko, ile nowych maili spłynęło w ciągu trwającego spotkania, ale podejrzymy także ich nagłówki – wszystko to z poziomu ekranu głównego i bez konieczności wchodzenia w aplikację pocztową.

Lumia 950 XL

Smartfon jak komputer

Z myślą o użytkownikach, którzy pracują zdalnie, powstały smartfony Lumia 950 i Lumia 950 XL wyposażone w tryb Continuum, umożliwiający pracę jak na komputerze. Po podłączeniu stacji dokującej, monitora, klawiatury i myszki smartfon staje się mobilnym stanowiskiem pracy, działającym pod w pełni funkcjonalnym systemem Windows 10 Mobile. I co ważne – przez cały czas można odbierać połączenia i pisać SMS-y. Na przykład korzystając z wbudowanej aplikacji Mapy, można wygodnie, na dużym ekranie czy telewizorze, planować trasę wyjazdu i jednocześnie mieć na linii znajomych, by wspólnie wybierać kolejne punkty wyprawy. A kiedy jesteś już z rodziną na wakacjach i musisz trochę popracować, wystarczy, że połączysz smartfon z hotelowym telewizorem i włączysz dzieciom najnowszy odcinek ulubionej bajki. Ty w tym czasie spokojnie załatwisz najpilniejsze sprawy i odpowiesz na maile za pośrednictwem smartfona.

Lumia 650

Po godzinach

Urządzenia serii Lumia wykorzystują zaawansowaną optykę i wyposażone są w kreatywne funkcje fotograficzne, które pozwolą tworzyć piękne zdjęcia. I tak na przykład Lumia 950, Lumia 950 XL i Lumia 650 posiadają funkcję tzw. ruchomych obrazów, dzięki której uchwycisz atmosferę, jaka towarzyszy ujęciu – smartfon zapisze kilka klatek przed naciśnięciem spustu migawki. Aby mieć jeszcze większą kontrolę nad ostatecznym efektem, można także skorzystać z funkcji zdjęć wzbogaconych. W tym przypadku już zrobione fotografie mogą być modyfikowane z wykorzystaniem opcji, jakie oferuje tryb HDR. Dzięki temu zdjęcia będą zachwycające i dopasowane do okoliczności i twórczej wizji fotografa. Jeśli chodzi o filmy, to np. modele Lumia 950/950 XL oferują nagrywanie w rozdzielczości 4K – lepiej już być nie może. Niezależnie od tego, czego akurat potrzebujemy, najnowsze smartfony serii Lumia zapewnią dostęp do funkcji i zasobów, które wyjdą naprzeciw tym oczekiwaniom. Zyskamy dostęp do dobrze znanego systemu Windows 10, który został zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych. Dzięki temu praca stanie się przyjemniejsza i bardziej wydajna, a wolne chwile spędzimy tak jak chcemy – z ulubionym audiobookiem czy surfując w sieci. |

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 29 =