Uroda z certyfikatem

Co jest modne w tym sezonie? Naturalność! Taki trend panuje także w medycynie estetycznej, więc żegnajcie czasy, kiedy kojarzyła się ona z napompowanymi jak pontony ustami czy twarzą pozbawioną mimiki za sprawą botoksu. O tym, jak wyglądać i czuć się dobrze, rozmawiamy ze specjalistą chirurgii plastycznej i ekspertem medycyny estetycznej kliniki La Perla – dr n. med. Aldoną Stachurą.

 

Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna?

Trudne pytanie, ale minęły już czasy, kiedy wszystkie defekty urody naprawiało się za pomocą skalpela lub strzykawki z botoksem. Obecnie medycyna estetyczna zmierza w kierunku zabiegów coraz mniej inwazyjnych, bazujących na ultradźwiękach i falach radiowych, które są bezpieczne, niemalże bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji.

Ale czy takie zabiegi są tak samo skuteczne?

Oczywiście, w przypadku wielu z nich rezultaty utrzymują się przez kilka lat. Takie zabiegi dają spektakularne, ale bardzo naturalne efekty, na czym zależy chyba wszystkim pacjentkom. Ale uwaga, nie wszystkie promowane na rynku zabiegi hi-tech są skuteczne, zawsze trzeba zwracać uwagę na certyfikaty, takie jak np. FDA, wydawane na podstawie wieloletnich badań. Jest to najlepsza gwarancja skuteczności.

Co obecnie jest hitem w Klinikach La Perla?

Niezaprzeczalnym hitem jest zabieg Ultraformer! Zagęszcza i uelastycznia skórę, daje efekt długotrwałego liftingu. Wystarczy tylko jeden zabieg, żeby odmienić swój wygląd i odmłodzić skórę nawet o 15 lat! Działa w oparciu o technologię HIFU, która podgrzewa tkanki, co w konsekwencji prowadzi do mikrouszkodzeń; skutkują one wzmożoną produkcją kolagenu, co dla skóry oznacza polepszenie jej gęstości, ujędrnienie i odżywienie. Zalecany jest zarówno dla osób powyżej 30. roku życia w celu zachowania jak najdłużej młodego wyglądu, powstrzymywania procesu starzenia się skóry, jak i u osób starszych, u których te objawy są już wyraźnie widoczne.

To brzmi jak opowieść o robotach z filmów science fiction!

I trochę tak jest. Do medycyny estetycznej wprowadzane są coraz to nowsze, bardzo zaawansowane technologie o niesamowitym działaniu. W Klinice La Perla śledzimy te trendy, dlatego mamy ogromny wybór przetestowanych i skutecznych urządzeń.

I takie zabiegi nie zaszkodzą naszemu wyglądowi?

Mimo korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej zachowanie naturalnego wyglądu jest jak najbardziej możliwe, gdyż większość z proponowanych przez nas zabiegów opiera się na samoregeneracji i pobudzaniu naskórka do odbudowy.

O czym więc warto pamiętać, żeby uniknąć nienaturalnych efektów i czuć się dobrze?

Dla zachowania naturalnego wyglądu należy unikać budowania sztucznej objętości skóry, zwłaszcza jeśli chodzi o usta i policzki, co często daje przerysowany, wręcz karykaturalny efekt. Dlatego jeśli już decydujemy się na wypełniacze, istotne jest, by ilości preparatów były dobierane indywidualnie, bo tylko to może zapewnić naturalny efekt. A wtedy już tylko pozostanie nam dziękować za komplementy, które będziemy nieustannie słyszeć. |

0.00 średnia ocena / 0 głosów