Edmond Eisenberg

Rozmawiamy z Edmondem Eisenbergiem, synem José Eisenberga – założyciela marki EISENBERG Paris.

 

Tekst: Agata Czarnacka

 

Pana ojciec, założyciel firmy Eisenberg Paris, urodził się po wojnie w Rumunii, w rodzinie przedwojennych przemysłowców. Co pan odczuwa dziś wobec tej dalekiej ojczyzny?
Mojemu ojcu udało się odmienić swój los i bardzo go za to podziwiam. To wymagało wytrwałości, wizji, siły i gotowości do walki o lepsze życie. Zaczynał od zera, ale napędzała go imponująca determinacja. Dzięki temu osiągnął sukces, swoje liczne i różnorodne pasje łącząc w marce EISENBERG. Dorastałem u jego boku, był dla mnie zarówno wzorcem osobowym i mentorem, jak i moim najlepszym przyjacielem. Przekazał mi – jako osobie, jego synowi – te niezwykle silne wartości, które charakteryzują również naszą markę: poszukiwanie doskonałości, ideału, miłość do piękna, innowacyjność, ponadczasowość, a także głęboki szacunek do tego, co w życiu najważniejsze. Moje wspomnienia z dzieciństwa są nierozerwalnie związane z tym dziedzictwem – mam nadzieję, że będzie mi towarzyszyło już zawsze i żyło również poprzez naszą markę.
Mój ojciec dorastał pozbawiony wielu rzeczy, w tym wolności. Kiedy się uczył, przyświecało mu przekonanie o potrzebie szacunku i ciężkiej pracy, która pozwala osiągnąć w życiu coś więcej – później te same wartości przekazał i mnie. Rumunia zawsze była krajem frankofonów, co wyjaśnia skąd nasze przywiązanie do kultury francuskiej – zwłaszcza że EISENBERG to marka w 100% Made in France. W tym miejscu przychodzi mi do głowy anegdota. Pamiętam, jak przyglądałem się rytuałowi golenia się mojego ojca, podczas którego opowiadał mi procesie tworzenia produktów, podawał receptury i podkreślał wagę każdego detalu. Każdy z jego gestów był precyzyjny i pełen znaczenia.

 

Jak się pan kształcił? Ścieżka pana ojca była dość niezwykła. Jak można przygotować się do życia u boku takiego geniusza-samouka? Był pan pianistą, wirtuozem gry na skrzypcach, kompozytorem, studiował pan również sztuki sceniczne i zdobył międzynarodowe wykształcenie biznesowe…
Odkąd się urodziłem, byłem głęboko zanurzony w świecie EISENBERG-a i od najwcześniejszych lat wiedziałem, że chcę być jego częścią. Oficjalnie dołączyłem do firmy kilka lat temu, ale cała moja edukacja budowana była wokół marki. Moje osobiste wartości i wartości, które wiążemy z naszą marką, są ze sobą zrośnięte i odzwierciedlają ducha mojego ojca.
Odkąd byłem małym dzieckiem, opowiadał mi o procesach tworzenia produktów i recepturach, które wciąż mam w pamięci. Mój ojciec, który zarazem jest moim mentorem, zawsze starał się ze mną dzielić swoją imponującą wiedzą, pasją i miłością. Z pokorą uczestniczę w tym, co udało mu się stworzyć, uczę się, jak ważny jest każdy szczegół, za jego wzorem stale poszukując doskonałości. Najważniejsze wartości, jakie mi przekazał, to pozytywne podejście, kultywowanie pasji, szacunek i szczerość w relacjach z innymi.
Nie mogę jednak zaprzeczyć, że miałem szczęście dorastać w innych okolicznościach niż on i że moja ścieżka rozwoju była zupełnie inna. Jestem niesłychanie za to wdzięczny. Podziwiam go i czerpię z tego dodatkową motywację. Wszystko, co robię, jest nieprzerwanym hołdem dla mojego ojca.
W życiu prywatnym wiele radości dostarcza mi moje wykształcenie artystyczne. Mój ojciec przekazał mi swoją miłość do sztuki i ponadczasowego piękna. Sztuka zawsze była częścią mojego życia – cieszyło mnie obcowanie z nią, na przykład na widowni w sali koncertowej, ale i wykonawstwo. Równolegle do moich studiów uniwersyteckich skończyłem studia muzyczne, specjalizując się w fortepianie, skrzypcach i teorii z kompozycją. Później doszły do tego gitara, śpiew i perkusja, co we wspaniały sposób pozwoliło mi się zagłębić w nowe obszary muzyki. Równolegle studiowałem sztuki sceniczne w Londynie – teatr – co także było znakomitym uzupełnieniem mojej edukacji i dało mi nowe spojrzenie na życie, pozwoliło odnowić moją wrażliwość. Zawsze chciałem jakoś skorzystać z tej pasji i sprawić, że moja miłość do sztuki wzbogaci naszą markę. Z tego powodu jestem zaangażowany w kreatywny rozwój EISENBERG-a. Czuję, że mój obowiązek to podtrzymywanie wartości związanych z marką i zagwarantowanie, by z czasem zaangażowanie po ich stronie nie osłabło.

 

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Rozwiąż : *
14 − 8 =