Ditta Zimmermann podpowiada jak zadbać o biżuterię

Niech radość, która towarzyszyła mi przy projektowaniu, stanie się inspiracją w Twoich najpiękniejszych chwilach – z takimi słowami spotykamy się, kupując biżuterię wybitnej polskiej projektantki Ditty Zimmermann. Zimmermann projektowała biżuterię dla butików i sieci jubilerskich w Polsce i całej Europie. Przez wiele lat tworzyła swój własny, rozpoznawalny styl.

 

Ditta udziela przy okazji również szczegółowych rad, w jaki sposób dbać o nasze precjoza, abyśmy mogły cieszyć się ich urodą jak najdłużej. Przypomina, że złocenie czy rodowanie, któremu jest poddawana biżuteria, podlega naturalnemu ścieraniu. Na to, jak szybko to następuje, ma wpływ pH naszej skóry oraz to, w jaki sposób użytkujemy biżuterię.

Warto pamiętać, że zmiana barwy biżuterii nie wynika z wady produktu i nie podlega reklamacji. Dlatego dbajmy o nasze pierścionki, broszki czy naszyjniki w szczególny sposób, bo – jako produkt wyjątkowo delikatny – może ulec trwałemu uszkodzeniu, choćby na skutek uderzenia. Zdejmujmy biżuterię przed rozpoczęciem prac domowych, uprawianiem sportu czy przed snem.
Wydawać by się mogło, że neutralna chemicznie woda nie powinna szkodzić biżuterii. Okazuje się jednak, że nawet po krótkim kontakcie z wodą biżuteria może tracić blask, albo ulegać przebarwieniom. Pamiętając o tym, warto zdejmować ją, idąc na basen lub planując zażywanie kąpieli w morzu podczas urlopu.

W ten sposób unikniemy również przypadkowego zgubienia cennego pierścionka, obrączki czy naszyjnika. Perfumy i detergenty również szkodzą. Składniki detergentów używanych w kuchni czy łazience mogą powodować wycieranie powierzchni i matowienie kamieni – a zwłaszcza tych delikatnych, jak na przykład perły. |

www.dittazimmermann.com

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 8 =