Przepis na sukces żywieniowy

Zdrowy styl życia, dieta bogata w świeże, nieprzetworzone produkty lub odpowiednia dawka ruchu. Codziennie staramy się dokonywać świadomych wyborów, które pomogą cieszyć się dobrym samopoczuciem i idealną sylwetką. Jak jednak znaleźć wygodny program dietetyczny skrojony pod siebie? Jak utrzymać motywację na dłużej i nie zrażać się drobnymi potknięciami? Odpowiedzią na te pytania jest Peater – nowa platforma online, która proponuje całkowicie innowacyjne, w pełni spersonalizowane podejście do żywienia.

Każdy z nas jest inny. To właśnie poznanie indywidualnych potrzeb organizmu pomaga cieszyć się dobrym zdrowiem oraz utrzymać idealną wagę. Świadome jedzenie powinno sprawiać przyjemność, odnajdywaną w smaku ulubionych potraw. Tymczasem często zapominamy o ogromnej roli jedzenia w życiu. Wychodzimy z domu bez śniadania, w pracy przegryzamy na lunch kanapkę. Zapominamy o jedzeniu warzyw i owoców, sięgając po wysokoprzetworzone produkty. Tłumaczymy się brakiem czasu i motywacji. Jednak zdrowe odżywianie wcale nie musi być ani czasochłonne, ani wiązać się z wyrzeczeniami.
Z pomocą przychodzi Peater − rozwiązanie zaprojektowane przez doświadczonych dietetyków, znakomitych kucharzy i wybitnych programistów, które wspiera wszystkie aspekty zdrowego stylu życia. Pomaga schudnąć lub osiągnąć inny cel związany z odżywianiem. Dostarcza plany dietetyczne online, uwzględnia aktywność fizyczną, ułatwia zakupy i gotowanie dla rodziny.

Projekt „ja”

Peater to innowacyjny system, który przy doborze odpowiedniego menu bierze pod uwagę nie tylko podstawowe informacje o użytkowniku (wzrost, waga, cel diety). Pyta również m.in. o tryb pracy, dodatkowe aktywności każdego dnia czy poziom umiejętności kulinarnych. Dzięki temu pozwala osiągnąć wymarzony cel łatwiej i przyjemniej.
Peater proponuje aż 12 różnorodnych planów dietetycznych m.in. na redukcję wagi, wegetariańską, dla aktywnych, dla oszczędnych, a także wersje dla cukrzyków czy chorych na Hashimoto.

Wygoda

Zaletą korzystania z Peatera jest wygoda. Codziennie możemy trzymać się zaproponowanego jadłospisu albo wybierać dania z bazy ponad 2 tysięcy przepisów. Każdy z nich posiada czytelne wskazówki przygotowania, a potrzebne składniki odmierzymy za pomocą praktycznego systemu miar np. szklanki lub łyżki. W wybranym daniu możemy z łatwością wymienić poszczególne składniki lub na stałe wykluczyć je z diety. Dodatkowo, Peater przypomina o godzinach posiłków i motywuje do picia odpowiedniej ilości wody. Pomaga błyskawicznie stworzyć listę zakupów, pozwala gotować dla rodziny i wspiera podejście „zero waste”.

Plan dietetyczny inny niż dotychczas

Przejście na dietę nie musi się wiązać z wyrzeczeniami. Sporadyczny „cheat meal” czy wizyta znajomych nie muszą powodować wyrzutów sumienia. Teraz wystarczy wprowadzić odpowiednie informacje, żeby Peater zmienił kaloryczność osobistego planu czy wyliczył porcje posiłków dla całej rodziny. Możemy również dodawać zrealizowane treningi i aktualizować zapotrzebowanie energetyczne organizmu na dany dzień.

Jak zacząć korzystać z Peatera? Wystarczy założyć indywidualne konto na stronie www.peater.net
Miesięczny dostęp do platformy kosztuje 39 zł.

 

***

Peater to innowacyjne rozwiązanie żywieniowe, które dostosowując się do przyzwyczajeń i preferencji użytkownika, wspiera wszystkie aspekty zdrowego stylu życia. Platforma została opracowana przez zespół utalentowanych kucharzy, doświadczonych dietetyków, genialnych programistów i miłośników startupów. Połączyła ich pasja do dobrej kuchni i przekonanie, że świadome odżywianie poprawia jakość życia.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenia w rozwoju programów żywieniowych (m.in. platformy Dietmap, z której dotychczas skorzystało ponad 350 tysięcy osób), wnioski z 15 tysięcy wiadomości od użytkowników oraz unikalny wybór 2 tysięcy ugotowanych i sfotografowanych posiłków – zespół Peater stworzył rozwiązanie kompletne. Platforma w bezkompromisowy sposób łączy fachową wiedzę i najnowsze trendy w projektowaniu aplikacji, udostępniając potężną bazę food know-how – przepisów i porad żywieniowych.

Dzięki 12 personalizowanym programom, dopasowanym do celu diety i umiejętności kulinarnych, Peater wspiera w codziennym planowaniu oraz przygotowaniu posiłków. Pomaga również w odpowiednim zbilansowaniu menu w sporcie. Rozwiązanie oferuje starannie zdefiniowane plany żywieniowe również dla osób zmagających się z chorobami, takimi jak: Hashimoto, cukrzyca czy celiakia.

Platforma Peater jest dostępna w Polsce, w Rosji oraz na Ukrainie.

Więcej informacji na stronie www.peater.net

 

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 8 =