Nowoczesna klasyka

Forma fotela Tulli projektu Tomka Rygalika dla marki Noti jest efektowna, a zarazem nieskomplikowana. Jej charakterystycznym elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki.

 

Fotel Tulli to próba zachowania ciągłości polskiej myśli projektowej w meblarstwie, dyskretnie odnosząca się do projektu – ikony polskiego wzornictwa – fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku. Projekt Tomka Rygalika, jednego z najbardziej znanych polskich projektantów, współpracującego m.in. z firmą Moroso, dostał właśnie prestiżową nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design/Living Room and Bedrooms/Seatings. Wyboru najlepszych produktów roku dokonało 41 niezależnych ekspertów z całego świata.

To już trzecia nagroda Red Dot Award dla marki NOTI, choć jest obecna na rynku zaledwie od 11 lat. Przyznawane w niemieckim Essen nagrody nazywane są Oscarami designu. Oficjalna gala rozdania nagród odbyła się 4 lipca w Essen – wszystkie nagrodzone meble zostaną zaprezentowane na wystawie Design on Stage, której elementy po czterech tygodniach tradycyjnie staną się częścią stałej ekspozycji Red Dot Design Museum Essen. Innowacyjność fotela i istota systemu TULLI polega na precyzyjnie wymodelowanej ergonomicznej formie powstałej w technologii rotomouldingu. Bryła fotela została podzielona na dwie części – siedzisko i podstawę, dzięki czemu powstało wiele wariantów mebla – całe z tworzywa, z tapicerowanym siedziskiem i podstawą z tworzywa, z tapicerowanym siedziskiem i na drewnianych nogach, z podstawą na metalowym stelażu. W ten sposób powstała systemowa koncepcja siedzisk dająca szerokie możliwości aranżacyjne idealne do przestrzeni mieszkalnej i publicznej. – TULLI wyznacza nowe podejście do projektowania przemysłowego. Jest wszechstronnym produktem systemowym dającym wyjątkowo szerokie możliwości zastosowań w bardzo różnych projektach. Dzięki użytym technologiom i ich łączeniu w innowacyjny sposób sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i przy intensywnym użytkowaniu w wielu wnętrzach publicznych i domowych. Forma TULLI subtelnie odwołuje się do klasyki designu, jednocześnie wychodząc naprzeciw współczesnym wyzwaniom, tworząc nowe możliwości – mówi Tomek Rygalik, autor wyróżnionego nagrodą Red Dot projektu TULLI. |

 

0.00 średnia ocena / 0 głosów

Podziel się swoją opinią

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 10 =