To będzie niezwykły, muzyczny dzień w muzeum POLIN. Tańce, warsztaty twórcze, cyrkowe sztuczki, pantomima i jeszcze znacznie więcej niespodzianek tylko w niedzielę 28 maja. Tegorocznemu Dniowi Dziecka towarzyszy wystawa Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu. Wstęp wolny.

 

Jak zawirować w tangu? Jak wyskakać fokstrota? Jak zrobić instrument muzyczny? Park linowy, ekwilibrystyka, zabawa taneczna, warsztaty malarskie, spacery, koncerty, a do tego żarcie na kółkach – czyli najlepsze food trucki w Warszawie. Muzeum POLIN z myślą o najmłodszych gościach z okazji nadchodzącego święta przygotowało dla dzieci całe mnóstwo atrakcji. Przez cały dzień, od godziny 11.00 do 18.00, będzie można grać i tańczyć w rytm znanych żydowskich przebojów.

  • Podczas warsztatów dla małych majsterkowiczów, w rytm radosnych żydowskich melodii granych na żywo przez Kapelę Niwińskich, będą konstruowane proste, nietypowe instrumenty, m.in. piszczałki z kory brzozowej czy drewniane kołatki.
  • Pod kierunkiem muzyka i performera, Ryszarda Bazarnika, stworzona zostanie prawdziwa orkiestra, która zagra na dwunastu bębnach (każdy o średnicy 1,5 metra).
  • Żonglerka maczugami, drabina ekwilibrystyczna, rola bola, pantomima, wielkie bańki mydlane, talerzyki na kijkach i inne akrobacje w Cyrku Magii i Ściemy.
  • Muzyczny tor przeszkód z linami i elementami muzycznymi, który zapewnia Pracownia Nauki i Przygody.
  • W świecie dźwięków i barw – warsztaty malarskie w plenerze i najprawdziwszy maraton malarski na sztalugach.
  • Koncert W krainie bajek: Jerz Igor o godzinie 15.00 zagra razem z kilkunastoosobowym zespołem najlepszych muzyków. Na puzonie, gitarze basowej, wibrafonach, miotełkach, klarnetach, fletach i harmonii wyczarują bajkowy świat. Muzyce towarzyszyć będą barwne wizualizacje świetlne.
  • Spacer rodzinny z przewodnikiem po wystawie Szafa grająca, zwiedzanie z kartą zadań dla rodzin. Podczas zwiedzania wystawy mali goście dowiedzą się, jak kiedyś nagrywano i słuchano muzyki, co to jest szelak i winyl oraz kto wymyślił gramofon; poznają niezwykłe postaci żydowskich muzyków i kompozytorów, posłuchają muzyki kantoralnej, folkowej, musicali, a nawet punk rocka.
  • Będzie też coś na ząb, czyli smaczne przekąski. Na małych łasuchów czekać będzie żarcie na kółkach serwowane przez najlepsze warszawskie food trucki. |